Pigūs skrydžiai jūsų kelionėms
Užsakymo apmokėjimas
  Prisijungti
Skrydžiai – visos naujienos

Kaip pasiruošti pirmąjam skrydžiui

2020-05-11

Aviabilietai jau kišenėje ir planuojate pirmąjį skrydį? Nerimaujate? Nesijaudinkit, čia mes apžvelgsime ir atsakysime į pagrindinius klausimus, kurie iškyla pirmą kartą keliaujantiems.

Kaip susidėti bagažą?

Kiekviena kelionė prasideda nuo lagamino susidėjimo. Skirtingai nuo kitų transporto rūšių, lėktuve visas bagažas skirstomas į rankinį (daiktai, kuriuos pasiimate su savimi į saloną) ir registruotą, kuris atiduodamas oro uoste ir gabenamas lėktuvo bagažo skyriuje.

Taigi, visus savao daiktus turėsite padalinti į dvi dalis. Į rankinį bagažą geriau neimti sunkių daiktų, juk juos reikės visą laiką nešiotis su savimi, praėjus patikrą oro uoste nebus jokių specialių vežimėlių jam vežiotis. Rankinio bagažo svoris dažniausiai yra ribojimas iki 5 ar 8 kg., taip pat ribojami jo matmenys (jis turi tilpti po sėdyne arba į lagaminams skirtą skyrių lėktuve). Rankiniame bagaže negali būti skysčių talpose virš 100 ml., taip pat aštrių – duriančių daiktų, visus juos susidėkite į registraujamą bagažą. Maisto produktus taip pat rankiniame bagaže turėkite tik tuos, kuriuos planuojate sunaudoti skrydžio metu, visą kitą -į registraujamą bagažą.

Kaip patogiai  ir greitai susikrauti lagaminą, pamatysite čia:

https://www.youtube.com/watch?v=Ir2AM0bUsQY

Taigi, lagaminai sukrauti - kas toliau?

Ką rengtis? 

Atsakymas į šį klausimą priklauso nuo skrydžio trukmės. Jei tai yra iki 3-4 valandų, tada rengtis galima bet kaip. Jei skrydis truks ilgiau, rinkitės patogius, natūralių medžiagų drabužius. Patikėkite, sėdėti lėktuve su aptemptais džinsais šešias ar daugiau valandų yra labai nepatogu. Drabužiai turėtų būti laisvi. Jei atvykę turite atrodyti gerai, tuomet pasiimkite pakaitinius drabužius. Orlaivio tualete galite persirengti ir susitvarkyti. Nepriklausomai nuo to, kokios trukmės pigūs skrydžiai, patartina atkreipti dėmesį į batus. Pageidautina, kad jie būtų patogūs (ne ankšti) ir be kulnų. Jei skrendate žiemą, pasiimkite su savimi šiltas kojines, labai nemalonu keletą valandų sėdėti su žieminiais batais, geriau juos nusimauti ir užsimauti kojines.

Ką imti į lėktuvą su savimi?

Kaip jau rašėme auksčiau, į lėktuvą neturėtumėte neštis sunkaus krepšio. Jei įmanoma, į rankinį bagažą pasiimkite tik tuos daiktus, kurių jums gali prireikti skrydžio metu. Pvz .:

  • Knyga (įprasta ar elektroninė).
  • Planšetinis ar nešiojamasis kompiuteris.
  • Drėkinamasis kremas. Lėktuve labai sausas oras, todėl kremas tikrai pravers, ypač jei turite sausą odą. Tačiau atminkite, kad tūbelės tūris turėtų būti ne didesnis kaip 100 ml.
  • Užkandžiai. Į lėktuvą galite pasiimti keletą produktų. Skrydžiuose, trunkančiuose mažiau nei 3 valandas, paprastai nėra maitinamo, todėl mažas sumuštinis ar obuolys tikrai pravers.

Kaip susitvarkyti su supimu ir ausų užgulimu? 

Jei jus užsupa ir kitos rūšies transporte, geriau pasirūpinti šia problema iš anksto. Daugelyje vaistinių ir net oro uoste galite nusipirkti specialių piliulių ar dražė tablečių nuo jūros ligos, pavyzdžiui, „Aviamore“. Šis vaistas padės atsikratyti diskomforto ir pykinimo skrydžio metu. 

Pakilimo ir nusileidimo metu daugeliui žmonių užsikiša ausys, tačiau yra ne vienas būdas to išvengti:

  • Populiariausias ir paprasčiausiais būdas - bandyti nusižiovauti, atlikti rijimo ar kramtymo judesius. Šiuo tikslu kai kurios oro linijų bendrovės savo keleivius net vaišina čiulpiamais saldainiais. Jei skrendate su kūdikiu ir lėktuve jam užsikemša ausys, pakilimo ir nusileidimo metu duokite jam buteluką.
  • Jei tai nepadeda, kitas būdas atsikratyti ausų užgulimo - jas „prapūsti“. Norėdami tai padaryti, užčiaupkite burną bei rankomis užspauskite nosį, tuomet pabandykite iškvėpti orą. Kai jūs iškvepiate į suspaustą nosį, gerklose susidaro perteklinis slėgis, o orui reikia kažkur išeiti - jis atkemša ausis.

https://www.youtube.com/watch?v=74QJRIwtrjI

Jeigu jums dažnai užgula ausis, tuomet pakilimo ir nusileidimo metu patartina nemiegoti. Jūs tiesiog negalėsite pasinaudoti anksčiau aptartais būdais. Jei skrydis ilgas, paprašykite stiuardesės, kad ji jus pažadintų prieš nusileidžiant. 

Jaučiant peršalimo simptomus, medikai rekomenduoja skrydį atidėti, tačiau jeigu to negalima padaryti, štai keletas būdų palengvinti kelionę:

  • Sloguojant gelbėja lašai nuo peršalimo. Daugelyje lašų yra vazokonstriktoriai, jie sumažins gleivinės paburkimą ir pašalins gleives, padidins Eustachijaus vamzdelio pralaidumą. 
  • Sloga gali atsirasti ne tik dėl peršalimo, bet ir dėl alergijos. Jei sergate šia liga, pasiimkite su savimi antihistamininių vaistų. 

Internetinėse parduotuvėse, vaistinėse ir oro uostuose galite nusipirkti ir specialius ausų kištukus, kurie padeda sureguliuoti spaudimą ausyse. Jie sulėtina oro slėgio ausyje pokyčius. Galite juos naudoti ir kilimo, ir tūpimo metu.

Kaip saugiai ir punktualiai nuvykti į oro uostą?

 Iš anksto pagalvokite, kaip pateksite į oro uostą: autobusu, mikroautobusu, taksi, traukiniu ar nuosavu automobiliu. Jei pasirinkote autobusą ar taksi, pagalvokite apie kamščius. Vykstant nuosavu automobiliu, vietą stovėjimo aikštelėje geriausia užsisakyti iš anksto, internetu, Kauno ir Vilniaus oro uostuose stovėjimo paslaugą siūlo ADCparking. Į oro uostą užsiregistruoti skrydžiui turite atvykti prieš 2–2,5 val. Paprastai registracija baigiasi 40 minučių iki išvykimo, tačiau būna ir išimčių, pvz. į kai kuriuos transatlantinius skrydžius registracija baigiasi 1 val. iki išvykimo.

Kaip nustoti bijoti skrydžių?

Remiantis statistika, kas trečias keleivis daugiau ar mažiau patiria skrydžio baimę. Tu nesi vienas toks.
Bet jei pasikliaujate statistika, taip pat turėtumėte atsiminti, kad orlaivis yra saugiausia transporto priemonė. Avarijų, susijusių su oro transportu, skaičius yra beveik 3000 kartų mažesnis nei kelių transporto.
Jei artėjant skrydžiui patiriamte stiprų stresą, pasiimkite ir naudokite raminamuosius vaistus.
Prieš skrydį jokiu būdu nevartokite alkoholio. Trumpam jis gal ir padės, tačiau skrydžio metu alkoholį vartojantys keleiviai jaučiasi kur kas blogiau.
Skrydis yra didelis krūvis širdies ir kraujagyslių sistemai bei visam kūnui. Alkoholis situaciją tik pablogins.