Pigūs skrydžiai jūsų kelionėms
Užsakymo apmokėjimas
  Prisijungti
Skrydžiai – visos naujienos

Keliaukite su vaikais – patarimai, kaip tai padaryti lengviau

2020-05-18

Jeigu nusprendėte pirmą kartą išvykti su vaikais atostogų į užsienį, visiškai suprantama, kad jūs nežinote visų niuansų ir subtilybių, galinčių atsitikti kelionėje. Kad sužinotumėte daugiau informacijos ir gautumėte daugiau naudingų patarimų, jums verta kreiptis ne į turizmo agentūrą, siūlančią lėktuvų bilietus, ir ne į savo pediatrą, bet į tėvus, turinčius didelę tokių kelionių patirtį.

Kur keliauti su vaikais

Jei keliaujate pirmą kartą, tuomet neturėtumėte iškart pradėti nuo ilgų kelionių, apimančių kelias ar daugiau šalių. Vaikams labai nepatinka daug judėti, tad jeigu nenorite savo pirmojoje kelionėje patirti neplanuotų nesklandumų, geriau pasirinkti vieną kurortą visai atostogų trukmei.

Pirmiausia apsispręskite, kokia vietovė labiausiai tinka ir patinka jūsų vaikui. Jeigu norite vykti prie jūros, pagalvokite, koks paplūdimys priimtiniausias: su smėliu ar su akmenukais. Kaip taisyklė, mažiems vaikams labiausiai tinka smėlio paplūdimys. Be to, jei vaikas yra alergiškas ar serga bronchų ir plaučių ligomis, geriau, kad pasirinktame kurorte augtų spygliuočiai medžiai, tai labai teigiamai veikia vaikų kvėpavimo sistemą. Apgalvoję šias subtilybes, išsirinkite kurortą. Gydytojai nerekomenduoja pirmą kartą keliaujant smarkiai keisti klimato zonos, todėl pirmajai kelionei geriausiai galėtų tikti Turkija, Bulgarija, Kroatija ar Juodkalnija. Kai kurie tėvai taip pat mėgsta Ispaniją ir Graikiją.

Su vyresniu vaiku jau galimi aviabilietai ir į kitas Europos šalis ir miestus, jeigu jus labiau vilioja aplankyti įdomias lankytinas vietas, o ne gulėti paplūdimyje. Daugumoje Europos miestų yra objektų, kurie tikrai sudomins jūsų vaiką:  zoologijos sodai, pramogų, vandens ar atrakcionų parkai ir kt.

Kur apsistoti

Pasirinkę kurortą ir išsiaiškinę, kurie viešbučiai yra jus dominančioje vietovėje, pasirinkite tinkamiausią. Viešbutį ar kelionių paketą galima užsisakyti bet kurioje turizmo agentūroje. Kelionių konsultantai atsakys į daugumą jums rūpimų klausimų apie viešbučius. Kelionių agentūroje reikia išsiaiškinti tokius dalykus kaip: 

  • Ar kambaryje yra vaikiška lovelė. 
  • Ar viešbutis siūlo vaikišką vežimėlį. 
  • Ar turi stalą vystymui. 
  • Ar viešbutyje yra vaikams skirtas meniu: jeigu vaikas maitinamas krūtimi, maitinimo viešbutyje klausimas neaktualus, tačiau jeigu vaikas jau paaugęs ir valgo suaugusiųjų maistą, svarbu pasirūpinti, kad jis būtų tinkamas jo amžiui. Net jeigu sakoma, kad viešbučio virtuvė pritaikyta vaikams, verta išsiaiškinti, ką tiksliai tai reiškia. Daugelyje viešbučių į vaikams pritaikytą meniu įeina tik mėsainiai ir gruzdintos bulvytės. Tokiu atveju verta išsiaiškinti, ar yra ir dietinis meniu ir valgydinti vaiką šiuo maistu.
  • Ar viešbutyje dirba auklės, vaikų animatoriai ir ar yra vaikų mini klubų (daugumoje Europos viešbučių mini klubų nėra).
  • Ar toli nuo viešbučio yra parduotuvės ir turgeliai, kuriuose galima įsigyti maisto produktų (tam atvejui, jeigu vaikiško meniu patiekalai vaikui netiks), taip pat vaistinės, kad įsigyti asmeninės higienos priemonių. Ar šalia viešbučio yra kavinių ir restoranų.

Daug keliaujančių tėvų renkasi apgyvendinimą apartamentuose. Kad gauti gerus apartamentus, juos verta užsisakyti stipriai iš anksto, gal net žiemą. Bet kartais pasiseka rasti gerų variantų ir prieš mėnesį iki išvykimo. Taip pat verta registruotis ir įvairiuose tėvų forumuose bei internetinėse bendruomenėse, skirtose keliaujančioms šeimoms su vaikais. Ten dažnai skelbiama apie staiga atsilaisvinusius kambarius, kurie buvo užsakyti iš anskto, tačiau dėl tam tikrų priežasčių žmonės jų atsisakė. Pasirinkus viešbutį ar apartamentus, patartina perskaityti ir išanalizuoti visas apžvalgas, kurias rasite internete. Visada reikia būti pasirengusiems netikėtumams.

Kaip keliauti

Jeigu yra pasirinkimas, keliauti traukiniu, lėktuvu ar automobiliu, geriausia pasirinkti lėktuvą. Remiantis statistika, vaikai geriau pakelia keliones lėktuvu, negu ilgą kratymąsį traukinyje ar automobilyje. Lėktuvų bilietai įsigyjami kelionių agentūrose, ten padės išsirinkti geriausią variantą iš daugelio oro linijų bendrovių pasiūlymų. Išsiaiškinkite, ar pasirinktame skrydyje siūlomas specialus vaikiškas maitinimas.

Jei ketinate ne tik atsipalaiduoti paplūdimyje, bet ir vykti į ekskursijas, pasirūpinkite vežimėliu iš anksto, ypač jeigu planuojate naudotis viešuoju transportu. Jei vežimėlio negalima išsinuomoti viešbutyje, geriausia pasiimti su savimi vežimėlį-skėtuką. Žinoma su sąlyga, kad jūsų vaikas jau sėdi ar vaikšto. Taip pat patartina nuomotis automobilį. Tai galima padaryti ir vietoje, ir iš anksto - internetu. Užsakant iš anksto galima pasirinkti norimą modelį, o ne imti tik tai, kas yra likę. 

Automobilį galima užsisakyti tiek didelėse žinomose nuomos kompanijose, kurios turi atstovybes įvairiose šalyse, tiek ir mažose vietinėse, kurių yra praktiškai visuose kurortuose. Didelėse automobilių nuomos kompanijose už nuoma gal ir teks sumokėti brangiau, bet bus suteiktos visos reikiamos garantijos, kurių dažnu atveju mažosios suteikti negali.

Kaip pasiruošti kelionei

Kraunantis lagaminus, vertėtų atkreipti dėmesį į šiuos niuansus:

Maistas. Jei turite kūdikį ir jis maitinamas mišiniais, jam, be buteliukų ir mišinio, turėsite paimti ir sterilizatorių bei buteliukų šildytuvą, taip pat vandens mišinio gaminimui. Jei vaikas jau valgo ir papildomą maistą, ne tik pieną ar mišinius, tada pasirūpinkite, kad atostogų metu jam pakaktų stiklainių su paruoštu maistu (nebent nusprendėte nuomotis apartamentus ir gaminti jam maistą vietoje). 
Turite išsiaiškinti, ar šalies, į kurią vykstate, parduotuvėse yra tos pačios rūšies vaikiško maisto, prie kurio pripratęs jūsų kūdikis, jeigu vaikas neišrankus maistui, tuomet ar apskritai yra tokio maisto, kad ir kito gamintojo. Jeigu to nėra, teks pasirūpinti iš anksto ir į kelionę pasiimti pakankamą vaiko naudojamo maisto kiekį. Gali būti labai nelengva, jeigu vaikas atsisakys valgyti jam neįprasto skonio vietinį maistą, tas pats galioja ir vandeniui.

Pirmosios pagalbos rinkinys ir higienos reikmenys. Su sauskelnėmis ta pati problema kaip ir su kūdikių maistu. Jei servetėlių ir pudros visada galima įsigyti vietinėse vaistinėse, tai ten parduodamos sauskelnės gali ir netikti. Todėl, jei nesate tikri, ar šalyje, kur vykstate, yra vienkartinių to paties gamintojo sauskelnių, turite pasiimti pakankamą kiekį savo naudojamų. Vyresniems vaikams galima paimti vienkartinius naktipuodžius.

Ypatingą dėmesį reikėtų skirtį vaistinėlei. Pasiimkite tai, ką paprastai naudojate namuose. Patartina turėti antielerginius kremą ir lašus, ausų lašus, vandenilio peroksidą, jodą, briliantinio žaliojo valenčio, vaistų skrandžio problemoms gydyti, karščiavimą mažinančių, nuskausminamųjų, antivirusinių bei nuo ūminių kvėpavimo takų infekcijų vaistų, sterilią vatą, tvarsčius. Taip pat naudinga turėti kremą nuo nudegimų.

Drabužiai ir žaislai. Imkite tik tuos drabužius, kuriuos naudojate namuose, daug jų imti neverta. Nepamirškite šiltesnių rūbų, jei lietus ar atvėstų oras, taip pat šlepetes ar basutes paplūdimiui. Iš žaislų geriau pasiimti tik smėlio rinkinį.

https://www.youtube.com/watch?v=I4ZwhzkGnTY