Pigūs skrydžiai jūsų kelionėms
Užsakymo apmokėjimas
  Prisijungti
Skrydžiai – visos naujienos

Kelionės su augintiniais – ką reikia žinoti

2020-05-25

Pagrindinis oro vežėjų reikalavimas keliaujant su gyvūnais – informuoti apie tai iš anksto, užsakant bilietus. Patartina tai padaryti likus bent 3 dienoms iki išvykimo, bet kuo anksčiau įspėsite - tuo didesnė tikimybė, kad jūs ir jūsų augintinis skrisite pasirinktu reisu. Nemokėkite už bilietą, kol oro linijų bendrovė nepatvirtins, kad augintinis gali keliauti kartu. Jei jūsų skrydį sudaro keli skirtingų oro linijų skrydžiai, nepamirškite informuoti visas oro linijas, į kurių skrydžius planuojate įsigyti lėktuvų bilietus.

Skrendant lėktuvu numatyti keli būdai gabenti augintinį: lėktuvo salone arba bagažo skyriuje.

Tai nėra tas pats skyrius, kuriame gabenami lagaminai, tai specialiai įrengtas skyrius su ventiliacija ir šildymu. Skrydžio metu orlaivio salono įgula, jeigu tik turi laiko ir galimybių, dažnai aplanko gyvūnų gabenimo skyrių kad įsitikintų, jog su jūsų augintiniu viskas gerai.

Visos oro linijos turi bendrą taisyklę - augintinis privalo būti konteineryje viso skrydžio metu. Didžiausi vežėjai leidžia gyvūnus neštis į saloną, jei jų svoris su konteineriu neviršija 5–8 kg. Jei augintinis sveria daugiau, jis turės keliauti bagažo skyriuje, kur bus saugiau įtvirtintas kartu su kelioniniu konteineriu.

 Rinkdamiesi skrydį galvokite ne tik apie finansinę pusę, bet ir apie savo augintinį. Tūrėtų būti pasirenkami lėktuvų bilietai tiesioginiams skrydžiams: jei pakeisti aplinką gyvūnui yra stresas, tai pakeisti ją keletą kartų per trumpą laiką yra dvigubai daugiau streso.
 
Kai kuriose šalyse, pavyzdžiui Jungtinėje Karalystėje ir Airijoje, yra griežti apribojimai, kuriuo maršrutu, kokiomis oro linijomis ir per kuriuos oro uostus galima įvežti augintinius - rinkdamiesi skrydį atkreipkite dėmesį ir į tai.
Yra ir tokios oro linijų bendrovės kaip Emirates ar British Airways, kurios leidžia vežtis augintinius tik lagaminų skyriuje. Kai kurie vežėjai, pavyzdžiui Ural Airlines, leidžia vežtis augintinį lėktuvo salone tik už papildomą mokestį, bet net ir šiuo atveju išlieka 8 kg bendro svorio apribojimas. Jegu užsisakysite tokią paslaugą, o paskui ją atšauksite, oro linijų bendrovė atšaukimui pritaikys baudą. 
Oro linijų bendrovės, kuriose įsigijami pigūs skrydžiai, tokios kaip Ryanair ar Wizzair, vežtis gyvūnų tiek salone, tiek bagažo skyriuje, neleidžia iš vis.

Kiekvienos oro linijų bendrovės taisykles sužinosite jos svetainėje arba telefonu. Siųsdami užklausą, pasitikslinkite gyvūno pervežimo kainą. Paprastai gyvūnų gabenimas kainuoja tiek, kiek bagažo viršsvoris. Apskaičiuojant kainą, atsižvelgiama į gyvūno svorį kartu su konteineriu. Šunys-vedliai ir tarnybiniai šunys skraido nemokamai.

Kaip užsakomas gyvūno pervežimas

Mes išsiųsime prašymą oro linijų bendrovei ir informuosime jus, kokiu būdu galima gabenti gyvūną ir kiek tai kainuoja.
Aviakompanija gali atmesti prašymą, jei:

  • Prašymas buvo išsiųstas per vėlai ir oro linijų bendrovė nėra techniškai pasirengusi pervežimui.
  • „Konfliktuojantis“ gyvūnas skrenda tuo pačiu skrydžiu. Pvz.: katė nebus įleista į lėktuvo saloną, jeigi jau yra patvirtintas šuns pervežimas.
  • Visos vietos gyvūnams jau rezervuotos. Paprastai lėktuve vienu metu negalima gabenti daugiau kaip 2–3 gyvūnų.
  • Gyvūnų skaičius jūsų prašyme viršija oro linijų standartus. Paprastai oro linijos leidžia vienam keleiviui į lėktuvą pasiimti ne daugiau kaip 1 gyvūną, yra keletas oro linijų bendrovių, kurios leidžia ir 2–3.
  • Su gyvūnu planuoja keliauti tik nepilnametis keleivis.
  • Planuojama gabenti gyvūną vėlyvoje nėštumo stadijoje.
  • Gyvūnas nėra sulaukęs tam tikro amžiaus. Paprastai jaunesni nei 2 mėnesių augintiniai į lėktuvą nepriimami. Kai kurios avialinijos nustato 4 mėnesių amžiaus ribą.
  • Gyvūnas yra draudžiamos veislės, pvz.koviniai šunys į lėktuvus nepriimami. Daugelis oro linijų bendrovių atsisako vežti bukasnukių veislių gyvūnus, tokius kaip buldogai, bokseriai, mopsai, pekinai, persų ir birmos katės.
  • Gyvūno svoris ar jo gabenimo konteinerio matmenys viršija oro linijų normas. Paprastai keleiviai gali gabenti gyvūnus, kurių svoris su konteineriu mažesnis nei 50 kg. Gyvūno negalima vežti kai kuriomis kryptimis, jei jo svoris kartu su konteineriu yra didesnis nei 32 kg. Tokiais atvejais augintinis turės būti gabenamas krovininiais reisais.

Pervežimo konteinerio paruošimas kelionei

Reikalavimas laikyti augintinį konteineryje viso skrydžio metu nėra užgaida: nepažįstamoje vietoje, tarp nepažįstamų kvapų ir garsų, konteineris bus sala, kur gyvūnas jausis saugus. Išimtis daroma šunims-vedliams ir tarnybiniams šunims: jie gali keliauti salone be konteinerio. Tokiu atveju šuo pririšamas prie keleivio, kurį jis lydi, sėdynės, šuo privalo turėti antkaklį ir antsnukį.
Pervežimams salone ir bagažo skyriuje taikomi skirtingi reikalavimai. Jei kelionės metu turite skristi keliomis oro linijomis, tikėtina, kad augintinis dalį kelio praleis salone, o dalį - bagažo skyriuje. Atminkite tai renkantis kelioninius konteinerius.
Tarp bendrųjų reikalavimų konteineriui yra šie:

  • ventiliacijos angos;
  • drėgmei atsparus dugnas, padengtas absorbcine medžiaga;
  • kraštai, ribojantys absorbuojančios medžiagos išbyrėjimą;
  • konteinerio viduje negali būti aštrių kampų ir kraštų;
  • patikimas užraktas.

Jei jūsų augintinis keliauja su jumis salone, galite pasiimti minkštą konteinerį, tačiau jis turėtų turėti tvirtą rėmą ir tvirtus užtrauktukus. Geras pasirinkimas yra minkštas konteineris, kuris turi spynas papildomam užtrauktukų fiksavimui. Drėgmę sugeriančias sauskelnes galima pakloti apačioje. 

Bendri salono konteinerių reikalavimai:

  • konteinerio dydis trijų matavimų sumoje neturėtų viršyti 115–118 cm; 
  • konteinerio aukštis neturėtų viršyti 20–30 cm – konteineris turi tilpti po sėdyne piešais.

https://www.youtube.com/watch?v=5X0OQLVjWdQ

Konteineriams, skirtiems gyvūnų pervežimui bagažo skyriuje, taikomi papildomi reikalavimai:

  • Konteineris turi būti pagamintas iš tvirtos ir patvarios medžiagos. 
  • Konteineris turi būti pakankamai erdvus, kad augintinis galėtų laisvai stovėti, gulėti ir suktis. 
  • Vėdinimo angos turi būti bent iš trijų pusių. 
  • Ant konteinerio neturėtų būti ratų. 

Ant konteinerio, skirto bagažo skyriui, užklijuokite įspėjimą: “LIVE ANIMAL” ir „vizitinę kortelę“ su gyvūno vardu ir savo kontaktais.

Prekyboje galima rasti konteinerių, kurie gaminami pagal tarptautinės oro transporto asociacijos IATA taisykles - norint vežti augintinį bagažo skyriuje, geriausią įsigyti būtent tokį konteinerį. Pirma, jums nereikės jaudintis dėl matmenų. Antra, tokios talpos yra gerai pritaikytos ilgoms kelionėms: pavyzdžiui, augintiniams jose yra maisto ir vandens talpyklos, o savininkams - nuimami ratukai ir kišenės dokumentams. Vežtis augintinį salone tokie konteineriai, kaip taisyklė, yra per dideli.
Ir nesvarbu, koks konteineris geras, patartina augintinį supažindinti su juo iš anksto. Jei katė ar šuo pripras iš anksto jame būti, jiems bus daug paprasčiau kelionėje. 
Prie konteinerio būtina pratinti po truputį, žaidimo forma. Pirmiausia tiesiog padėkite konteinerį toje vietoje, kur gyvūnas mėgsta žaisti ar atsipalaiduoti - taip augintinis pripras prie naujo objekto aplinkoje. Žaisdami su augintiniu, pakvieskite jį į konteinerį naudodami skanėstus ar žaislus. Iš pradžių neuždarykite durelių. Apdovanokite savo augintinį skanėstu už visą konteineryje praleistą laiką. Katę paglostykite, o šunį pamaloninkite skatinančiomis komandomis.

Pirmos pagalbos rinkinys

Pasitarkite su veterinarijos gydytoju, kokį vertėtų tūrėti pirmosios pagalbos rinkinį. Jame tūrėtų būti bent jau:

  • priemonės nuo blusų, erkių ir kirminų;
  • vėmimą mažinantys vaistai nuo supimo;
  • adsorbentai, vidurius laisvinantys ir vaistai nuo viduriavimo;
  • diuretikai;
  • antialerginiai vaistai;
  • gydomieji kremai ir tepalai;
  • akių ir ausų lašai, nosies lašai;
  • antiseptiniai tirpalai, vatinės lazdelės ir tamponai, pleistras, tvarsčiai;
  • vienkartiniai švirkštai skystų vaistų leidimui;
  • pincetais - pavyzdžiui, norint ištraukti pašiną;
  • bukos žirklės, skirtos apkirpti kailį aplink žaizdą.

Pasirūpinti apsauga nuo blusų ir erkių vertėtų dar prieš kelionę, ypač jeigu vykstama į karštus kraštus, verta su savimi turėti ir šių priemonių didesnes atsargas. Atskirai pasikonsultuokite su veterinarijos gydytoju dėl raminamųjų vaistų - paprastai gydytojai nerekomenduoja duoti raminamųjų priemonių be specialaus poreikio. Nors kelionėje augintiniai paprastai patiria jaudulį, jie fiziškai toleruoja skrydžius, įskaitant kilimą ir tūpimą. Išimtis yra veislės su lygiais snukiais ir užverstomis nosimis: tokiems šunims ir katėms gali kilti kvėpavimo problemų - aptarkite su veterinarijos gydytoju, kaip tokiu atveju apsaugoti jūsų augintinį.

Kas dar reikalinga kelionėje

Naminiai gyvūnai yra pakankamai jautrūs maisto pokyčiams, todėl pasirūpinkite augintiniui pažįstamo maisto atsargomis, net jei turite ilgą kelionę ar kelionę į vieną pusę – atvykę galėsite pratinti augintinį prie naujo maisto, maišydami jį su įprastu. Įsidėkite ir gyvūno mėgstamų skanėstų. 

Žinoma, jums reikės ir geriamo vandens, tačiau atminkite, kad didelio (virš 100 ml.) butelio vandens į lėktuvą imti negalima. Galima paimti nedidelį kiekį ir duoti gyvūnui atsigerti prieš registraciją, o didesnį kiekį įsigyti išskridimo zonoje, praėjus patikrą. Nepamirškite pasiimti dubenėlių maistui ir vandeniui: skrydžio metu galite naudoti vienkartinius indus, tačiau atvykus į naują vietą geriau šerti ir girdyti augintinį iš tų pačių dubenėlių, kuriuos turėjote namuose.
Be to, jums reikės konteinerio padėklo užpildo ar sauskelnių, popieriaus ir drėgnų servetėlių, maišelių išmatoms, vienkartinių pirštinių. Taip pat pravers naminių gyvūnėlių priežiūros priemonės: šukos ir žirklės nagams.

Kelionėje augintinis džiaugsis bet kokiu pažįstamu daiktu, pasiimkite su savimi žaislus, pagalves ar paklotus. Augintinio mėgstamą žaislą skrydžio metu galite įsidėti į konteinerį, tačiau jis turėtų būti minkštas, be aštrių detalių.
Oro uoste augintinį turėsite išleisti iš konteinerio. Dėl saugumo reikalavimų šuniui privalomas pavadėlis, o dideliems šunims – dar ir antsnukis. Katei taip pat patartina pasiimti pavadėlį, nes išsigandęs gyvūnas dažnai bando pabėgti. Jei pavadį naudojate pirmą kartą, pratinkite prie jo gyvūną iš anksto. Jokiu būdu nenaudokite antkaklio, rinkitės petnešas: antkaklis netinka trapiam katės kaklui. Norėdami išsirinkti lengvus ir saugius katės pavadėlį ir petnešas, pasitarkite su naminių augintinių parduotuvės pardavėju.
Pratinimas prie petnešų panašus į pratinimą prie konteinerio:

  • Nedėkite petnešų iškart - leiskite katei jas apuostyti, pažaisti ir priprasti.
  • 5–10 minutėms uždėkite petnešas, nenaudodami pavadėlio. Paglostykite ir pažaiskite su kate, tai atitrauks gyvūną ir sukurs teigiamas asociacijas.
  • Kai katė pripras prie petnešų, pradėkite naudoti pavadėlį, pradžiai namie, nebūtinai gatvėje. Nespauskite katės ir neverskite jos eiti kartu: atminkite, kad jūsų tikslas nėra išdresiruoti augintinį, reikia tik neleisti katei bėgti, kad nepasiklystų oro uoste.

Prieš kelionę 

Kad augintiniui būtų lengviau keliauti, likus dienai iki išvykimo, sumažinkite maisto davinį per pusę. Išvykimo dieną patartina gyvūno išvis nemaitinti, tačiau jei skrydis yra ilgas, prieš išvykdami galite duoti augintiniui šiek tiek užkandžių. Neribokite vandens. Pavedžiokite šunį išvykimo išvakarėse kiek ilgiau, jei įmanoma, prieš vykdami į oro uostą, taip pat išveskite pasivaikščioti.

Atminkite, kad negalėsite registruotis į skrydį internetu, skrendant su gyvūnu registracija skrydžiui galima tik oro uoste.
Pagaliau ateina kelionės diena - jūs ir jūsų augintinis vykste į oro uostą, tad nepamirškite turėti:

  • augintinio pasą; 
  • maisto, vandens ir mėgstamų augintinio užkandžių, dubenėlius; 
  • tinkamas kelioninis konteineris ar net 2: keleivių ir bagažo skyriams; 
  • užpildai konteineriui ar absorbuojančios sauskelnės, servetėlės, šiukšlių maišai, pirštinės; 
  • vaistai augintiniui; 
  • šuniui: antkaklis ir pavadėlis, jei reikia - antsnukis; 
  • katei - petnešos ir pavadėlis; 
  • pinigai - sumokėti už augintinio pervežimą.