Pigūs skrydžiai jūsų kelionėms
Užsakymo apmokėjimas
  Prisijungti
Skrydžiai – visos naujienos

Panaikinus karantiną, Airijos pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ ruošiasi kainų karui ir planuoja pardavinėti lėktuvų bilietus už 0,99 €

2020-05-05

Tokią informaciją paskelbė Ryanair generalinis direktorius Michaelas O'Leary duodamas interviu naujienų agentūrai Reuters.O'Leary teigia, kad birželio mėn. keleiviniai skrydžiai Europoje gali iš dalies atsigauti ir galima tikėtis didelių nuolaidų skrydžiams liepos ir rugpjūčio mėnesiais, nes tai yra populiarus atostogų sezonas.

“Kai tik pradėsime skraidyti, aišku, kad turėsime naujų pardavimų. Bilietai už 9,99 €, 4,99 €, 1,99 € ar net už 0,99 € - mums jokio skirtumo. Tuo metu mūsų tikslas bus per kuo trumpesnį laiką grąžinti pilotus ir lėktuvų salono įgulas į darbą, lėktuvus - į orą, o ne uždirbti kuo daugiau pinigų .

Daugelis Europos žmonių buvo uždaryti savo namuose. Visi jie norės išeiti atostogų ir pailsėti su vaikais dar prieš prasidedant mokslo metams “, - sakė O'Leary.

Su saugumo reikalavimais sutinka, bet ne su visais

Tuo pačiu Ryanair sutinka, kad labai svarbu laikytis saugos priemonių, dėvėti kaukes ir tikrinti keleivių bei įgulos narių temperatūrą.

O štai palikti trečdalio orlaivių sėdynių tuščių, kad padidintų socialinį atstumą tarp keleivių, Ryanair tikrai neplanuoja. Michaelio O'Leary teigimu, tokios priemonės nėra veiksmingos, nes jos neužtikrina rekomenduojamo dviejų metrų atstumo tarp keleivių.

Tikisi pelno

Nepaisant mažėjančios aviabilietų paklausos, sekančiais metais Ryanair vadovybė tikisi pelno. Michaelas O'Leary mano, kad 2021 m. vasara turi milžinišką potencialą oro vežėjams, jų finansinė padėtis tūrėtų pagerėti dėl mažesnių naftos kainų ir sumažėjusių oro uostų mokesčių. 

O'Leary taip pat išreiškė pasipiktinimą dėl pagalbos, kurią nacionalinės vyriausybės teikia oro linijoms, tokioms kaip Lufthansa ar Air France-KLM.

Pirks naujus lėktuvus

Ryanair neplanuoja atsisakyti jau užsakytų naujų orlaivių ir planuoja dar padidinti savo lėktuvų parką Boeing 737 MAX lėktuvais. 

"Nemanau, kad dabar atsirastų daug oro linijų bendrovių, norinčių įsigyti naujus lėktuvus. Realu, kad per artimiausius 12 mėnesių lėktuvų kainos bus labai patrauklios", - sakė Michaelas O'Leary.

Ryanair tikisi, kad Boeing atnaujins Boeing 737 MAX gamybą 2020 m. antroje pusėje, o pirmasis iš 135 užsakytų 737 MAX orlaivių Ryanair pasieks dar 2020 m. pabaigoje arba 2021 m. pradžioje. Vengrijos pigių skrydžių bendrovė Wizz Air taip pat neatsisako naujų lėktuvų užsakymų ir tikisi šiais metais sulaukti naujų Airbus lėktuvų. 

Dar ne taip seniai buvo prognozuojama, kad pasibaigus karantinui ir panaikinus susisiekimo tarp šalių apribojimus, lėktuvų bilietų kainos gali padvigubėti. Tokia išvada piršosi iš praktikos, kai likus kelioms dienoms iki sienų tarp valstybių uždarymo, daugelis vežėjų drastiškai pakėlė savo siūlomų aviabilietų kainas.