Pigūs skrydžiai jūsų kelionėms
Užsakymo apmokėjimas
  Prisijungti
Skrydžiai – visos naujienos

Naudingi patarimai, kaip rasti pigius skrydžius

2020-07-13

Visi, kas dažnai keliauja lėktuvais, turi savo būdų ir gudrybių, kaip rasti kuo pigesnius lėktuvų bilietus. Norint skristi pigiau, tenka atsižvelgti į planuojamos kelionės savaitės dieną, sezoną, taip pat dienų skaičių iki išvykimo. Apie visą tai reikia pagalvoti pradedant planuotis būsimą kelionę. Pateikiame keletą patarimų, kaip susiplanuoti kelionę mažiausiais kaštais:

Naudokitės pigių skrydžių paieškos svetainėmis (agregatoriais) 

Paprasčiausia ir greičiausia yra ieškotis skrydžių tokiose svetainėse kaip skrendam24.lt ar avia.lt.  Jų veikimo principas -  palyginti lėktuvų bilietus tarp įvairių oro linijų bendrovių pasiūlymų ir rasti pigiausią bei geriausią variantą. Jums nereikės spėlioti, kokia oro linijų bendrovė jūsų norimu maršrutu skraido ir tikrinti atskirų bendrovių svetainių. Kad būtų rasti tikrai pigūs skrydžiai, prieš pirkdami juos, palyginkite kainas naudodamiesi keliomis skirtingomis svetainėmis. Kartais kainos skirtingose ​​paieškos sistemose gali skirtis nuo 5 iki 10 %!

Sekite akcijas ir išpardavimus 

Sekite akcijas ir išpardavimus lėktuvų bilietų pardavimo bei oro linijų bendrovių svetainėse. Daugelis oro vežėjų reklamuoja savo paslaugas tam tikromis dienomis, kad pritrauktų naujų klientų parduodami dalį vietų lėktuve ypač patraukliomis kainomis. Jos yra 30-50% pigesnės, negu būna įprastai. Prenumeruokite tokių svetainių naujienlaiškius ir pranešimus.

Sulaukite tinkamo momento

Pigius bilietus galite nusipirkti tik tam tikru metu, žemos kainos nebus prieinamos visus metus. Todėl jūs turite laikytis taisyklės, kad jei jau radote puikų variantą ar perskaitėte naujienas apie išpardavimą – negalvokite, pirkite!

Jei turite galimybę suplanuoti savo kelionę iš anksto, įsigykite bilietus kuo anksčiau, geriausia 6-7 mėnesiai iki išvykimo dienos. Tokiu atveju bilietai gali būti pigesni 30% už bilietus, kuriuos galima įsigyti likus 2–3 savaitėms iki išvykimo datos, o jeigu bilietus perkate iš žemų sąnaudų bendrovių, bilietai gali būti pigesni net iki 70%. Likus dviem savaitėms iki planuojamo išvykimo, kainos pradeda augti kiekvieną dieną.

Galima pabandyti ir surizikuoti, bandant įsigyti paskutinės minutės bilietus prieš skrydį, tačiau dažniausiai tokie bilietai siūlomi ne visais maršrutais, o tik tais, kuriais neišparduotos vietos. Ypač vasarą tokių neužpildytų lėktuvų skrenda tikrai nedaug, todėl prieš skrydį kainos labai retai atpiginamos. 

Žemų sąnaudų oro linijų bendrovės 

Žemų sąnaudų oro linijų bendrovėmis laikomos tokios bendrovės kaip AirBaltic, Ryanair, Wizzair, EasyJet ir t.t. Šių bendrovių lėktuvų bilietai retai kada būna pigesni, negu 50 €, dažniausiai kainos svyruoja tarp 70-100 €. Todėl, kai paskelbiami išpardavimai, siekiant pagerinti pardavimus ir užsipildyti reisus, tikrai verta jų nepraleisti ir įsigyti bilietus nedelsiant. Ypač pigios kainos būna, jeigu įsigijami bilietai be papildomų paslaugų, tokių kaip papildomas rankinis ar registruojamas bagažas, kelionės draudimas ir pan.

Skraidykite didesne kompanija, dalyvaukite lojalumo programose 

 Kai kurios oro linijų bendrovės yra pasirengusios suteikti nuolaidas keleiviams, kurie planuoja skristi didesniu būriu ir rezervuoja bilietus keliems žmonėms iš karto. Pavyzdžiui, pigių skrydžių bendrovė EasyJet suteikia nuolaidą keleiviams, rezervuojantiems bilietus dviem ar trim žmonėms iškart, nuolaidos gali būti apie 7–10 eurų už kiekvieną bilietą. Nedaug, bet skrendant didesne kompanija, nuolaida susidaro pakankamai apčiupiama. Dauguma oro linijų bendrovių siūlo naudotis lojalumo programomis. Pavyzdžiui, Wizzair siūlo galimybę prisijungti prie „Wizz Discount Club“ ir metų bėgyje pirkti bilietus su 10 € nuolaida.

Tikrinkite bilietus ir į abi puses, rinkitės skrydžius ne sezono metu 

Kartais perkant lėktuvų bilietus į abi puses, ypač su tradicinėmis oro linijomis (SAS, Lufthansa ir pan.) bendra bilietų kaina gali būti mažesnė nei du atskiri bilietai į vieną pusę. Taip pat apsimoka planuotis keliones ne sezonos metu, nes tuo metu kainas visos bendrovės sumažina. Ne sezono metu gerokai mažesnės yra ne tik skrydžių, bet ir viešbučių kainos.

Patikrinkite skrydžius su persėdimais 

Ieškokite ne tik tiesioginių skrydžių, bet ir skrydžių su persėdimais. Kadangi su persėdimu skrydis ne toks patogus, dažnai oro linijų bendrovės tokius bilietus parduoda pigiau. Kartais verta patikrinti kainas atskirai iki persėdimo miesto ir nuo jo toliau. Tik būtinai atkreipkite dėmesį į persėdimo ir bendrą skrydžio laiką, kadangi bilietai atskiri, reikia pasilikti pakankamą laiko atsargą lėktuvo pakeitimui.

Išvalykite naršymo istoriją ir slapukus 

Jei jau ieškojote bilietų naudodamiesi paieškos varikliais, tada kompiuteris jau įsiminė jūsų duomenis ir naršymo istoriją. Tęsiant paieškas, toliau įrašinėjami ir duomenys. Vėlesnėse paieškose jums gali būti pradėti taikyti įvairūs rinkodaros triukai: „Į šį skrydį liko tik keli bilietai“ arba “staigiai pakilo bilietų kaina”. Jūs nervinatės ir skubate įsigyti bilietą. Dažnu atveju neverta jaudintis, tai tik rinkodariniai triukai, skatinantys greičiau įsigyti bilietus.

Jeigu kaina pakilo, pabandykite atlikti paiešką išsivalę naršymo istoriją arba naršykite „inkognito“. Jeigu jums buvo taikomi rinkodariniai veiksmai, kaina turėtų vėl atpigti.

Skrydis iš kaimyninės šalies 

Dažnai skrydžiai iš aplinkinių šalių gali būti pigesni, negu iš gimtosios. Ieškant pigių skrydžių, visada verta patikrinti skrydžius iš Rygos ir Varšuvos, taip pat iš abiejų pagrindinių Lietuvos oro uostų – Kauno ir Vilniaus.

Darbo dienomis pigiau

Paprastai bilietai yra pigesni savaitės viduryje, antradienį, trečiadienį ir ketvirtadienį, o penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį - pabrangsta. Taip yra todėl, kad daugelis grįžta namo savaitgaliui, o darbuotojai išvyksta į komandiruotę, kad pirmadienį būtų darbe. Paprastai šiomis dienomis bilietų paklausa didesnė, oro uostuose ir lėktuvuose būna daugiau žmonių. Pabandykite suplanuoti bilietų pirkimą taip, kad būtų išvengta švetinio laikotarpio - Naujųjų metų, Kalėdų ir pan., nes tada bilietai yra daug brangesni. Norėdami sutaupyti pinigų, keliaukite taip, kad atvykimo mieste paraleistumėte naktį iš šeštadienio į sekmadienį, dažnos oro linijų bendrovės įtraukia šią sąlygą įsigijant bilietus pigesniais tarifais.